ילד בטיפול ABA
credit: freepik

ברוב המקרים, לא קיימת תוכנית התנהגותית אחת ואחידה שטובה לכל הילדים על הספקטרום האוטיסטי באשר הם. במשך מעל שני עשורים בהם מרכז מבטים ליווה משפחות בישראל, למדנו להכיר צרכים יוצאי דופן ומאפיינים התנהגותיים ייחודיים שדרשו חשיבה יצירתית וגמישות רבה על מנת להתוות תוכנית שתשמר את איכות חייה של המשפחה כולה. במובן הזה, טיפול ABA אינו שיטה, כמו שהוא עקרון מנחה ופילוסופיה שעל פיה נבנה תוכנית מותאמת אישית עבור הילד הזקוק לכך. מטרת העל של התוכנית היא לסייע לכל אדם המתמודד עם הפרעות על הרצף האוטיסטי לרכוש מיומנות שישפרו את עצמאותו ויאפשרו לו לנחול הצלחות בכל תחומי החיים בטווח הקצר ובעתיד הרחוק.

פתרון אחד לאתגרים רבים

במסגרת התוכנית, מלווה את המשפחה מנתחת התנהגות מנוסה ומיומנת. רחל צור המברא עברה הכשרה מקיפה בטיפול בשיטת ABA וצברה ניסיון רב שנים בתחום. לאורך כל התהליך, ההתאמה לצרכי הילד נמצאת בראש סדר העדיפויות. לכן, השלב הראשון בתוכנית הטיפולית יהיה  הערכה מפורטת של כישורי הילד, רמת התפקוד שלו וההעדפות האישיות שלו. ברוב המקרים, נגלה שגם מאפייניה הייחודיים של המשפחה עשויים להשפיע באופן ניכר על אופי התוכנית. לכן, התוכנית נבנית בכל עת בחשיבה משותפת ותיאום עם ההורים.

מטרות הטיפול שנבחר בו עשויות להיות רבות ומגוונות ולחלוש על שלל תחומי חיים – מתקשורת, שפה ומיומנויות חברתיות ועד לתפקודים בסיסיים כמו טיפוח עצמי, מיומנויות מוטוריות ומיומנויות למידה. לא משנה במה מדובר, החשוב ביותר הוא שלאורך התהליך כולו, תהיה לך התמיכה הנדרשת כדי לתת לילדך את כל הכלים בדרך אל ההצלחה המיוחלת.

אנחנו כאן כדי ללוות אתכם צעד אחר צעד אל היעד המיוחל

בנחישות, במקצועיות בלתי מתפשרת וברגישות אין קץ, אנחנו עומדים לצידך ועושים כל שביכולתנו כדי לסלול את הדרך של ילדך אל תפקוד מיטבי. מרכז מבטים מביא עמו רקורד הצלחות רב שנים ומתגאה לקחת חלק פעיל במסע החשוב שלכם. לפרטים נוספים, אנו מזמינים אותך להתקשר אלינו כעת במספר 04-6336231 ולקבל את כל המידע.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here