29

הימצאות של ציוד כיבוי אש במיקום נגיש עשויה להציל חיים בשעת שריפה. בעזרת מטף אש ידני אפשר יהיה לכבות את האש בעודה מקומית ולמנוע כך התפשטות לאזורים נוספים. מתלבטים איזה ציוד אש להתקין אצלכם בבית או בבית העסק? חברת אגן בינדו בע"מ מתמחה במערכות גילוי עשן וכיבוי אש עם דגש על התאמת המערכת לצרכי הלקוח ולתנאים בשטח. חברת אגן בינדו בע"מ מבצעת גם עבודות תחזוקה ותיקונים במערכות האש – חייגו עכשיו להתייעצות ותיאום התקנות.

בשביל מה צריך מטף אש?

בכל מקום בו קיימת סכנת שריפה עלינו להציב מטף אש נגיש ותקין. מטף אש מתאים כתגובה מהירה להתפרצות אש מקומית בבית או בעסק. בעוד בבתי עסק ומפעלים קיימת חובת מיגון מפני שרפות, בבתי מגורים אין חובה להציב מטפי כיבוי. למרות זאת, ההיגיון הבריא מחייב אותנו בהצבת מטף כיבוי אחד לפחות בכל בית. יש לכם בבית מטף כיבוי? אל תשכחו לוודא שהוא ממוקם במיקום נגיש. אחת למספר חודשים חשוב לוודא את תקינות ציוד כיבוי האש.

סוגים של מטפי כיבוי אש

  1. מטף כיבוי במילוי גז
  2. מטף כיבוי במילוי קצף
  3. מטף כיבוי במילוי אבקה

מטף אש במילוי גז כולל פחמן דו חמצני (גז לא דליק) לכיבוי שריפות שנגרמו מנייר, פלסטיק, עץ וגם להתלקחות של דלק, שמן ושאר חומרים דליקים. שימו במטף גז אינו גורם נזק במהלך הכיבוי. אם חשוב לכם להגן על מכשירי חשמל וריהוט במהלך כיבוי האש תבחרו מטפלים על בסיס גז. החיסכון בשימוש במטף גז הוא סכנת התלקחות מחודשת של האש.

מטפי כיבוי אש על בסיס קצף או אבקה מתאימים לכיבוי שריפות שנוצרו מהתלקחות נייר, פלסטיק, עץ, דלק, שמן, בנזין ועוד. מטפים על בסיס קצף ואבקה אינם מוליכים (לא מכילים מים) ואפשר להשתמש בהם גם במקרה של שריפה עם מעורבות של ציוד חשמלי. החיסרון הגדול של מטפי הקצף והאבקה הוא לכלוך דביק שהם משאירים אחריהם. כיביתם אש עם מטף אבקה או קצף? מהרו לנקות את האזור בכדי למנוע נזק בלתי הפיך למשטח. לא בטוחים באיזה מטף כיבוי אש לבחור או היכן למקם אותו? חייגו עכשיו אל חברת אגן בינדו בע"מ ותקבלו מענה מקצועי כולל המלצה על מערכות אש ומטפים שעומדים בתקן המחמיר של מכון התקנים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here